O nas

Polbionica to innowacyjna firma biotechnologiczna. Opracowujemy bioniczną trzustkę 3D i dostarczamy kluczowe produkty dla rozwoju biodruku 3D.

Polbionica ewoluowała z zespołu naukowców Fundacji Badań i Rozwoju Nauki – jednostki naukowej, której zespół naukowo-badawczy pod kierunkiem Prof. Dr n. med. Michała Wszoły w 2019 r. zrealizował pierwszy w świecie, udany prototyp w pełni funkcjonalnej bionicznej trzustki wraz z układem naczyniowym w technologii biordruku3D.
Polbionica jako spółka typu spin-off korzysta z wypracowanego dorobku naukowego Fundacji i kontynuuje badania w celu komercjalizacji bionicznej trzustki. Zakończyliśmy z sukcesem badania przedkliniczne. Obecnie przygotowujemy się do fazy klinicznej.

Naszą misją jest poprawa stanu zdrowia ludzkości poprzez opracowywanie innowacyjnych i unikalnych rozwiązań w biotechnologii medycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami i międzynarodowymi standardami, takimi jak norma ISO-13485. 
Swoją misję realizujemy poprzez komercjalizację wyników prac naukowych oraz wdrażanie do powszechnej praktyki biodrukowanych narządów, tkanek i biomateriałów zarówno na potrzeby kliniczne w transplantologii, jak i w medycynie regeneracyjnej, a także w procesie tworzenia nowych leków oraz prowadzenia prac badawczo-rozwojowych przez ośrodki naukowe.

Chcemy wprowadzić biodruk 3D do praktyki klinicznej na całym świecie. Naszą wizją jest w pełni funkcjonalna bioniczna trzustka jako nowy standard leczenia powikłanej cukrzycy typu 1. Wierzymy, że zastosowanie bionicznej trzustki w praktyce klinicznej zrewolucjonizuje leczenie pacjentów i stanie się jednym z największych sukcesów medycznych pierwszej połowy XXI wieku.

Nasza strategia to rozpowszechnienie na rynku biotechnlogicznym kluczowych elementów do biodruku bionicznego narządu: nowoczesnego bioreaktora ReaserchLine® oraz opracowanych przez nas biotuszów o unikalnych właściwościach fizjologicznych TintBionic® i Printiss®.

Nasza Polityka Jakości

Polbionica deklaruje przestrzeganie wdrożonej Polityki Jakości.

Dążymy do tego, aby biodrukowane narządy, tkanki oraz biomateriały stały się standardem stosowanym w badaniach klinicznych, transplantologii i medycynie regeneracyjnej, a także w farmaceutyce podczas procesu tworzenia nowych leków.

Realizacji powyższych celów służy wdrożony i ciągle doskonalony System Zarządzania Jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 13485, który stanowi nasze zobowiązanie do spełniania wszelkich wymagań prawnych, regulacyjnych i innych związanych z naszą działalnością.

Co nas wyróżnia

Innowacyjność

Zajmujemy się dziedziną innowacyjną na skalę światową.

Dążenie do celu

Naszą główną motywacją jest cel, który chcemy osiągnąć.

Doświadczenie i pasja

Nasz zespół to eksperci, którzy pasjonują się swoją pracą.

Jakość

Efekty naszej pracy są zawsze najwyższej jakości.

Partnerstwo

Stawiamy na partnerskie relacje z naszymi klientami.

Nasz zespół

Polbionica to interdyscyplinarny, zaangażowany i otwarty na wyzwania zespół.

Nasz zespół tworzą eksperci i wykwalifikowani specjaliści wielu branż. Są wśród nas biotechnolodzy, lekarze, konsultanci medyczni, inżynierowie biodruku, biolodzy, chemicy, czy technicy laboratoryjni, ale także eksperci ds. kontroli jakości, kreatorzy biznesu, specjaliści z zakresu finansów, marketingu i sprzedaży. Wspólnie dążymy do celu jakim jest wprowadzenie biodruku 3D do powszechnej praktyki medycznej, co znacząco wpłynie na poprawę jakości życia pacjentów.

Prof. Michał Wszoła MD, PhD

Chief Executive Officer

Filip Fertner

Chief Financial Officer

Marta Klak PhD

Chief Technology Officer

Arkadiusz Leloch

Quality Control Manager

co u nas aktualnie słychać

Wydarzenia

Zobacz więcej

No posts were found for provided query parameters.