O nas

Polbionica to firma biotechnologiczna, która kontynuuje badania nad 3D bioniczną trzustką i odważnie myśli o przyszłości.

Zastosowanie bionicznej trzustki w praktyce klinicznej zrewolucjonizuje leczenie cukrzycy i stanie się jednym z największych sukcesów medycznych XXI wieku. W odniesieniu do rosnącej liczby pacjentów z cukrzycą typu I oraz ograniczeniami dostępnych metod leczenia, funkcjonalna biotrzustka 3D jest realną szansą na przezwyciężenie problemu niedoboru narządów, ograniczy także liczbę powikłań związanych z zabiegiem chirurgicznym i stosowaniem długotrwałej immunosupresji po przeszczepieniu.

Pod koniec 2020 roku zakończyliśmy fazę badań przedklinicznych nad 3D bioniczną trzustką, opracowujemy wyniki, które są bardzo obiecujące i przygotowujemy się do fazy klinicznej.  W trakcie prac nad projektem biodrukowania 3D bionicznej trzustki stworzyliśmy autorskie produkty kluczowe dla rozwoju biodruku 3D. Są to: biotusze dostosowane do indywidualnych potrzeb, bioreaktor oraz nowatorskie metody biodruku.

Nasze wartości

Zespół

dr hab. med. Michał Wszoła

Chief Executive Officer

Filip Fertner

Chief Financial Officer

dr n. med. Marta Klak

Technology Development Chief

Arkadiusz Leloch

Chief Commercial Officer

Wiktor Witkowski

Commercial General Manager

Aleksandra Socha

Chief Marketing Officer

Polbionica to multidyscyplinarny, gotowy na wyzwania zespół, w skład którego wchodzą lekarze i konsultanci medyczni, biotechnolodzy, inżynierowie, technicy laboratoryjni, eksperci ds. regulacji, kreatorzy biznesu i specjaliści ds. sprzedaży i marketingu. Ufamy sobie nawzajem i wspólnie dążymy do celu, jakim jest poprawa życia pacjentów z cukrzycą. Obecnie zespół Polbionica liczy 15 osób i będzie powiększał się w miarę rozwoju projektu, aby osiągnąć zamierzone cele.

Wydarzenia

Projekty

Shopping Cart