O nas

Polbionica to innowacyjna firma biotechnologiczna, która realizuje badania nad 3D bioniczną trzustką i odważnie myśli o przyszłości.

Zastosowanie bionicznej trzustki w praktyce klinicznej zrewolucjonizuje leczenie cukrzycy i stanie się jednym z największych sukcesów medycznych XXI wieku. Spółka Polbionica została powołana przez Fundację Badań i Rozwoju Nauki – jednostkę naukową, której zespół naukowo-badawczy pod kierunkiem Dr n med. Michała Wszoły w 2019 r. zrealizował  pierwszy w świecie, udany prototyp w pełni funkcjonalnej bionicznej trzustki wraz z układem naczyniowym w technologii biordruku3D.

Polbionica jako spółka typu spin-off korzysta z wypracowanego dorobku naukowego Fundacji i kontynuuje badania w celu komercjalizacji bionicznej trzustki. Zakończyliśmy fazę badań przedklinicznych i przygotowujemy się do fazy klinicznej.

Polbionica zamierza intensywnie rozwijać własne zaplecze badawczo-rozwojowe i rozpoczęła prace nad stworzeniem nowoczesnego laboratorium wraz z wymaganymi certyfikacjami.

W trakcie prac nad projektem biodrukowania 3D bionicznej trzustki stworzyliśmy autorskie produkty kluczowe dla rozwoju biodruku 3D. Są nimi specjalistyczne biotusze dostosowane do indywidualnych potrzeb, bioreaktor – autorskie urządzenie do utrzymywania parametrów życiowych narządów w warunkach normotermii oraz nowatorskie metody biodruku 3D.

Spółka finansuje realizację projektów badawczo-rozwojowych w oparciu o środki pozyskane od prywatnych inwestorów oraz granty naukowe.

Nasze wartości

Zespół

prof. dr hab. n. med. Michał Wszoła

Chief Executive Officer

Filip Fertner

Chief Financial Officer

dr n. med. Marta Klak

Technology Development Chief

Arkadiusz Leloch

Chief Commercial Officer

Wiktor Witkowski

Commercial General Manager

Aleksandra Socha

Chief Marketing Officer

Polbionica to multidyscyplinarny, gotowy na wyzwania i nienasycony intelektualnie zespół, w skład którego wchodzą lekarze i konsultanci medyczni, biotechnolodzy, inżynierowie, technicy laboratoryjni, eksperci ds. regulacji, kreatorzy biznesu i specjaliści ds. sprzedaży i marketingu. Ufamy sobie nawzajem i wspólnie dążymy do celu, jakim jest poprawa życia pacjentów z cukrzycą. Zespół Polbionica stale się powiększa o nowych specjalistów.

Wydarzenia

Projekty